• در فروشگاه صنايع دستي چارق، زیباترین دستسازه ها را بخرید، بفروشید و نحوه ساخت آنها را بیاموزید
0901 0901 544
هنرمندان چارق

هنرمندان چارق :


سفال و سرامیک فرجام

سفال و سرامیک فرجام

امیر فرجام ۲۸ ساله دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه هنر تبریز در رشته هنرهای اسلامی گرایش سفال و سرامیک است و به عنوان کارآفرین برتر دانشگاه که توانسته ۱۵ هنرمند را تحت عنوان برند خود با نام "فرجام" و در کارگاهی که دانشگاه در اختیار او گذاشته مشغول به کار کند.
به گفته‌ی این هنرمند: سعی کردم رویکرد جدیدی در صنایع دستی ایجاد کنم تا نسل امروز راحت‌تر بتوانند با صنایع دستی ارتباط برقرار کنند به همین دلیل از تکنیک تصویرسازی و چاپ به روی سرامیک استفاده کردم و به واسطه این تکنیک تنوع رنگ و طرح را می‌توانم به شکل بهتری روی سرامیک داشته باشم. نحوه‌ی ساخت کارهایم اینگونه است که سرامیک و سفال را با همان مواد گِل سفید می‌سازیم و در کوره می‌پزیم‌، سپس به آن لعاب می‌زنیم و دوباره در کوره می‌پزیم. در مرحله‌ی سوم که تکنیک چاپ ترنسفر است‌ و در سرامیک کاملا تخصصی است روی کارها اجرا می‌کنیم و یکبار دیگر کار را در کوره در دمای ۸۰۰ درجه می‌پزیم.
و در اخر در خطاب به هنرمندان و هنردوستان عزیز می گویم;اهمیت ندارد که در چه هنری تخصص داشته باشید، مهم به کار گیری ذوق و سلیقه توام با پشتکاردر راستای نو اوری و خلق اثری متفاوت خواهد بود. در این مسیر صبر و شکست‌ناپذیری دو اصل جدایی نا‌پذیر است. پیروزو پایدار باشید.


تولیدات :
کاسه فیروزه ای کبوتر سرامیکی سنتی بشقاب سرامیکی سنتیمرغ و خروس سرامیکی سنتیظرف شمسه سنتیظرف سرامیکی سنتی پرنده ست پرنده و انار سرامیکی سنتیکاسه سرامیکی سنتی ست چایخوری سنتیکبوتر سرامیکی سنتی گل سرخی ست پرنده و انار سرامیکی سنتیظرف گلدار سنتی پرنده ظرف سرامیکی پرنده سنتیشمسه سنتی گلسرخیانار سرامیکی سنتی جاشمعی سنتی گل قرمزیمرغ و خروس سنتی گلسرخیست چایخوری دستساز سنتی ست بشقاب و انار سنتی کاسه سرامیکی سنتیمرغ و خروس سرامیکی سنتیظرف سرامیکی سنتیست چایخوری دستساز سرامیکی ست ظروف چهارپر سنتی کبوتر سرامیکی سنتی آبیظرف سرامیکی سنتیانار سرامیکی سنتی کبوتر سرامیکی سنتی سبزجاشمعی دو پرنده سنتیماگ گل قرمزست چایخوری سنتی

بازگشت به آرشیو هنرمندان
چارق
از اینکه به چارق می پیوندید خوشحالیم
به پنل کاربری خود وارد شوید
چارق
به چارق خوش آمدید

ایجاد حساب کاربری جدید
کلمه عبور خود را فراموش کرده ام
چارق